Mans 2024. gads. Kā līdu laukā no savas kaku bedres.
2023. gada novembris - sākas saasinājums. Tāds lēns un mierīgs.
Kļuvu apātiska. Likās, ka arī es eju ziemas miegā..
Pirmo reizi man šādi izpaudās saasinājums. Tikai decembra sākumā sapratu, ka ir laiks zvanīt neirologam un lūgt palīdzību.
Pirms Ziemassvētkiem izgāju SoluMedrol terapiju.
Terapijas laikā, guļot uz kušetes klausījos Podkāstus un priecājos, ka nav neviens, kas mani rausta un varu iemukt savā alā un baudīt mieru.
Savā miera stāvoklī esot, es strādāju ar sevi - atskatījos pagātnē, lai saprastu, kur esmu pieļāvusi kļūdas un ko darīt tālāk?
Sapratu, ka esmu aizmirsusi par sevi, jo atdevu visu sevi bērniem.
Pirmais sarkanais karogs - uzturs.
Mans Vīrs ir kārumnieks un arī viņam vajadzēja izturēt mazā bērna periodu, tāpēc bieži mājās nesa cepumus un gotiņas, kurām es tiku klāt. Kā jau cukurs, tas iedod enerģiju un laimes sajūtu, bet, tā kā, esmu informēta, ka normālais ķermeņa funkcionēšanai ir vajadzīga dažādība, svaigi dārzeņi, proteīns, utt., tad uzdevu sev jautājumu - kā es varu pabarot savas smadzenes??? Jo es jutu, ka tām nav labi.
Sāku interesēties par uztura speciālistiem, uzrunāju sev zināmos un internetā atradu šo rakstu - "Kad imunitāte pajukusi?"
Sazinājos ar Silviju Ābeli un mani uzklausot viņa man piedāvāja stāties GAPS programmā, kura sākas 2024. gada 2. janvārī.
Sev uz Ziemassvētkiem uzdāvināju šo kursu, lai uzlabotu savu pašsajūtu.
Savu 2024. gadu sāku GAPS programmā un viss trīs mēnešu kurss notiek Facebook platformā. Tas ir intensīvs, jo zināšanu daudzums, kuras iedot Silvija ir apjomīgs un ārkārtīgi interesants.
Manā grupā piedalījās piecdesmit cilvēki, kuru vecums bija no aptuveni divdesmit gadiem līdz pat pensijas vecumam. Grupā bija tikai viens vīrietis, kurš mūs visas lutināja ar savu vīrišķīgo klātbūtni. 🙂
Daudzas lietas, par ko stāstīja man jau bija zināmas, bet vēl par daudzām es uzzināju pirmo reizi.
Mani fascinēja informācija par zarnu trakta nozīmīgumu cilvēka labsajūtai.
Kā tas darbojas un kā mēs varam to sačakarēt, atstājot uz mūsu labsajūtu nepatīkamas sekas.
Ar aizrautību klausījos par to, kā mūsdienās tiek ražota pārtika un produkti, kuri izsenis šķiet ir noderīgi un veselīgi, tādi vairs nav, jo jaunākās ražošanas tehnoloģijas, kuras nodrošina ātrāku produkta sagatavošanu un paildzina tā termiņu, (kas ir svarīgi tiem, kas to ražo un tirgo, lai nopelnītu naudu) vairs nenes patērētājam to, ko kādreiz un tas atstāj sekas uz labu un veselīgu ķermeņa funkcionēšanu..
!!!! Būtiski - šis kurss izmainīja manu viedokli par dzīvnieku izcelsmes produktiem uzturā. Es ieguvu zināšanas par to, ko cilvēks citādi nevar kompensēt, ja izslēdz no sava uztura dzīvnieku produktus. Jo smadzenes mīl taukus un MS gadījumā tas ir būtiski. Bet es, savulaik, samazināju dzīvnieku izcelsmes produktu lietošanu savā uzturā un, tādējādi, tiešām jutos ļoooti labi, bet, kad sapratu, ka tas bija laiks, kad gaidīju savus bērnus, tad sapratu, ka ar to varēju izrakt sev bedri, no kuras tagad mēģinu tikt laukā.
Bet es varu un gribu padalīties ar veidu kādā šī programma iekustināja cilvēkus darīt!
Apmācībām bija konkrēta struktūra: jālasa teorija, jāpilda mājasdarbi un jāfotografē pagatavotais ēdiens, jāklausās Zoom lekcijas, Silvija atbildēja uz visiem dalībnieku jautājumiem.
Notika arī klātienes tikšanās, diemžēl, pati uz tām nevarēju doties.
Kursa sākumā katrs dalībnieks dalījās ar nodomu, kāpēc piedalās, kādas ir viņa veselības problēmas. Kursa beigās bija ļoti interesanti klausīties kādi rezultāti katram tika sasniegti!
Piebildīšu, ka šo kursu gāju kopā ar savu draudzeni, kurai nav nopietnu saslimšanu, bet ir vēdera pūšanās, kas rada lielu diskomfortu un viņu interesē viss, kas saistās ar labas veselības saglabāšanu.
Jeb citiem vārdiem saucot - preventīvā veselība.
Es to saprotu tā: cilvēks jau pašos pamatos izdara izvēles, kas nodrošina tam labu veselību. Bet, lai to varētu izdarīt ir jābūt zināšanām par to, ko viņš dara.
Ja es skatos no malas to, kas notiek pārtikas industrijā, tad sabiedrība tiek veicināta izdarīt izvēles starp lietām, kuras ne vienmēr veicina viņu veselību. Drīzāk, izvēle notiek starp vairākām lietām, kuras jau ir neveselību veicinošas un, ja cilvēks apzināti nerūpējas par to, lai saņemtu sev veselību veicinošu uzturu, tad rezultātā mēs esam tur, kur mēs tagad esam, jeb - 2024. gada pavasarī daudzi runāja par VDEAK iestādes slikto darba pienākumu izpildi. Pati iestāde minēja, ka gandrīz divas reizes ir palielinājies invaliditātes iesniedzēju skaits, tāpēc atbildes saņemšana kavējās!
Cilvēks izdara izvēli no tā, kas tiek likts viņa deguna galā, bet vai vienmēr tas ir tas, kas ir vajadzīgs?
Ceru, ka uztvērāt manu dziļot domu.. jo viss ir saistīts.
Atgriežoties pie GAPS.
Tas man iedeva jaunas zināšanas, kas ir zinātnieces apkopotas un avots tam ir citu zinātnieku izdotas grāmatas vai pētījumi par šo tēmu.
Trīs mēnešus es iemācījos izdzīvot bez ogļhidrātu saturošajiem produktiem un arī pēc tiem, es ogļhidrātus savā ikdienā uzņemu ļoti, ļoti maz.
Iemācījos gatavot jaunus ēdienus, kuri ir garšīgi un veselību veicinoši.
Ieviesu jaunus produktus savā virtuvē un izmetu lielāko daļu tos produktus, kas neveicina veselību manam ķermenim.
Es iepazinos ar jauniem un foršiem cilvēkiem.
Vai un kā tas ietekmēja manu veselību??
Teikšu tā, ja ietekmē savu veselību ar uzturu, rezultātus var redzēt/sajust lielākā laika posmā.
2024. gada februārī, kad es ieraudzīju, ka knapi varu noiet vienu kilometru biju ļooooti bēdīga un apsolīju sev, ka darīšu visu, lai sevi izglābtu.
Salīdzinājumam, vēl 2023.gada aprīlī es ar ratiņiem dienā varēju noiet 17 km!!!!
Apsolīju sev, ka sargāšu un mīlēšu sevi, jo negribu vairāk SoluMedrol sistēmas un skaļāk par rezultātiem es runāšu tad, kad man būs pagājuši vismaz divi gadi pēc manas pēdējas SoluMedrol terapijas, kura man bija 2024. gada jūnijā, jo sākoties pavasara karstumam maijā es “sadegu”, tāpēc atkal bija vajadzīga terapija.
Jau iepriekš dalījos ar savu ierakstu ar pīlēm, jo vasaras tveicē sev glābiņu meklēju ezerā.
Bet rudenī biju pateicīga par vēsumu, kas ienāca ikdienā un ļoti lielu ietekmi uz manu labsajūtu ir atstājusi mana apzinātā izvēle doties pie psihiatra, lai izmēģinātu, kādu ietekmi uz manu labsajūtu atstāj antidepresanti.
2024. gada rudens, depresīvākais gadalaiks…
Žēl, jo man grūti izvērtēt, kas tad ir atstājis tik pozitīvu ietekmi uz manu pēdējo rudeni vai tie ir AD vai jaunais uzturs, kas ir veicinājis labu vidi manām zarnām un pabarojis arī manas smadzenes, bet svarīgākais, ka es jūtos labi, tāpēc šobrīd neko nemainīšu, bet turpināšu uzturēt šo režīmu arī turpmāk.
Gada garumā es varu atskatīties uz savu ikdienu un to novērtēt.
Ģimenē izmantojam skalas novērtēšanas metodi, kur 5 ir ļoooti labi, bet 1 ir ļoooti slikti. Pirms gada es jutos uz 1, bet šodien uz 4.
Man vēl ir kur augt, bet visu pamazām 🙂
Es esmu bezgala lepna, ka man ir divi, nu jau lieli puikas un es lieku lielas cerības, ka man izdosies labāk noturēt savu veselību uz strīpas par ko informēšu arī Tevi.
P.S. Lai Tev sniegtu lielāku izpratni, iesaku noskatīties Zuarguss runā ar nutricioloģi Ievu Kroni par cilvēka veselību, kuru par 90% ietekmē tas, kas notiek mūsu zarnās.
P.P.S. Ja Tevi arī interesē GAPS programma un Tu vēlies tajā piedalīties, tad raksti man
e-pastu: [email protected] un es Tev iedošu 10% atlaides kodu šai programmai.
Lai top veselība - Santa.